TRADICINĖS PRANCŪZIŠKOS KALĖDOS ČIOP ČIOP STUDIJOJE

Jau gruodis ir didysis pasiruošimas Kalėdoms prasideda!  Gruodžio 3 d. kulinarinėje studijoje Čiop Čiop Kaunas vyko specialus Kalėdinis kursas, kuris siekė įkvėpti eksperimentams ne tik virtuvėje, bet ir visose šventės detalėse, pasisemiant idėjų iš tradicinių prancūziškų Kalėdų. Visam Kalėdiniam kursui vadovavo šefas prancūzas Marc, o šventiniu dekoru pasirūpinome mes.

Domintis kokios Kalėdų dekoravimo tradicijos vyrauja Prancūzijoje, pastebėjome, jog dažnai prancūzų namuose vyrauja rankų darbo dekoracijos, natūralumas, žemiškos spalvos, vintažo detalės. Žinoma, yra laikomasi ir pasaulinių dekoravimo tendencijų, kreipiamas dėmesys į madingas sezono spalvas, dekoracijas.

Šiam renginiui mes siekėme sukurti jaukių namų, kuriuose šilta ir kvepia skaniu maistu įspūdį: įrengėme fotosesijų vietą – tradicinę svetainę su židiniu, stalą puošėme natūralia žaluma, įėjimą dekoravome vintažinėmis rogutės, pačiūžomis.

Renginio iniciatorius – Kulinarijos studija ČIOP ČIOP
Dekoracijos – DEKŪ
Fotografė – Karolina Sodeikaitė

Tam, kad pasiruošimas šventėms būtų džiaugsmingas, kulinarijos studija ČIOP ČIOP parengė Jums patarimus ir idėjas suteikiančius papildomo prieskonio šventėms:

  1. Maistas: Kalėdas švenčiame kasmet, tad šiųmetinės kai kam gali būti jau ir 6o-tos. Vietoj to, jog vis keičiame tradicinių patiekalų paruošimo būdus – išbandykime naujus dalykus pvz. elnieną pagrindiniam patiekalui, austres pirmam svečių pasitikimui. Tradicinius užkandžius galima pakeisti (arba papildyti) lietuviškais, prancūziškais, itališkais sūriais, kurių paruošimas neužims daug jūsų laiko. Švenčių metu didžiąją laiko dalį valgome – pakvieskite savo šeimą gaminti! Porcijuoti desertai, pyragai, netgi tortai gali tapti lengvu uždaviniu šeimyninei komandai. Tai puiki proga ir pramoga, kuri leis svečiams pailsėti nuo šventinio stalo, pasidalinti geromis emocijomis ir visomis žiniomis apie gamybą (močiutės ir mamos turi begalę laiko patikrintų patarimų).
  2. Stalo dekoras: semkitės įkvėpimo iš gamtos ir leiskite sau žaisti – išnaudokite savo kiemą, arti namų esantį mišką ar vaikų kūrybiškumą. Žalias ir natūralus eglių ar pušų ,,takelis” vietoj įprastos staltiesės, stalo kortelės pakeistos vaikų dekoruotais imbieriniais sausainiais, merktos šakos ir šermukšniai (kuriuos papildomai galima kvėpinti natūraliais eteriniais aliejais) stalo dekore susijungę su žvakėmis sukurs jaukią, neįpareigojančia ir šventišką nuotaiką.
  3. Namų dekoras: fotografavimosi sienelė ar kampelis gal ir skamba kiek išdidžiai šeimos šventėms, bet prisipažinkim – nuotraukas mėgsta visi, tad tai gali būti dar viena papildoma pramoga visai šeimai. Jaukios vintage sofos, lempučių siena, dirbtinis ar natūralus židinys, pirmosios jūsų rogutės – šeimyninėms fotosesijoms tinka viskas. Taip pat šventei paieškokite nuotraukas iš karto spausdinančio fotoaparato ir tikrai nudžiuginsite visas močiutes, kurioms tai bus didžiausia Kalėdų dovana, kurią galės patalpinti ant šaldytuvo. Tegul visą vakarą jūsų namuose skamba muzika, jei populiariosios Kalėdinės melodijos jau šiek tiek vargina – pabandykite Frank Sinatra. Jo balsas ir dainos dažniausiai tinka įvairiaus amžiaus ir poreikių publikai.
  4. Gėrimai: karštas šokoladas patiektas vestuviniuose mamų servizuose gali tapti tikru vakaro gėrimų čempionu. Vos keli besikeičiantys karšto šokolado ingridientai gali pakeisti jį iš raminančio į tonizuojantį; iš imunitetą stiprinančio į ,,kalorijų bombą”. Kiekvienas šeimos narys galės susikurti norimiausią rezultatą.
  5. Atmosfera: pirma mantra, kurią reikia kartoti ruošiantis šventėms – persistengti neverta.  Kalėdų tempas įtraukia visus, o dažniausiai jis užgula ant gležnų mamų, tetų, močiučių pečių ir nors moterys yra tokios stebuklingos, jog gali kalnus kilnoti, bet pervargimas ir irzlumas sugadins bet kokią puošnią ir apgalvotą aplinką. Indėnai sako, jei nori eiti greitai – eik vienas, jei nori eiti toli – turėk kompaniją. Pasidalinti atsakomybes kartais nėra lengva, nes atrodo, jog tik pats gali viską padaryti idealiai, bet leiskite visiems padėti. Ir net jei rezultatas bus nutolęs nuo jūsų vizijos – bet ar visų pastangos dėl bendro tikslo, nėra tai, ką vadiname šeima? O procesas, dažniausiai, atmintyje išlieka ilgiau, nei rezultatas.

 

DEKŪ